کاراکترز (1)

 

کاراکترز (1)

ایکس عاشق ابن سینا بود. دکتر هم بود. تپل هم. سر درس چون و چرا توی حرفش می‏آوردی عصبی میشد بدجور. موهایش گیگیلی میشد، پشم دستهایش فر میخورد و نوک می‎می هایش می‏پرید بیرون. هر چند این آخری را قبول نداشتند بچه‏ها. من هم اصراری نداشتم برای اثبات. یکبار که برای هزارمین بار داشت از هوش و فراست ابن سینا تعریف میکرد، اما و اگر آوردم توی کار که استاد، با این همه من از ابن سینا با هوش‏ترم. و خونسرد بودم. کاملا خونسرد. عینکش را روی دماغ کوفته‏ای‏اش بالاتر برد. و عصبی بود. پرسید چطور؟ گفتم ابن سینا طبق گفته‏ی خودش چهل بار کتاب ما بعد الطبیعه‏ی ارسطو را خواند و نفهمید در حالی که من فقط یک بار خواندم و نفهمیدم؛ و کسی که زودتر به نفهمی خود پی ببرد باهوش‏تر است. دخترها ریز خندیدند، پسرها قهقهه زدند. هر کس چیزی گفت، کنترل کلاس از دست رفت و شان و منزلت ابن سینا به کثافت کشیده شد. با این همه من حرفم را جدی زده بودم. نوک می‏می های استاد هم که پریده بود بیرون. یک وضعی.

 

/ 69 نظر / 391 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فریاد

سلام کجاییییی؟ خبری ازت نیستا.نکنه اسباب کشی کردی آدرس خونه جدیدو به ندادی.هان؟

اذالا

تلبتبتلب

باجه شماره 1/4

نیست اما به اندازه هست واقعی ست.اون گوشه نوشتی.البته به زبان سادشو من برداشت کردم.شاید منم از نسل ابن سینام!زود پی نبردم.

shima

تو خیلی باهوشی پس!!! به منم سر بزن

حوا

از روزهای رفته حکایت :)

...چون كوه نشستم من با تاب و تب پنهان صد زلزله برخیزد آنگاه كه برخیزم برخیزم و بگشایم بند از دل پر آتش وین سیل گدازان را از سینه فروریزم چون گریه گلو گیرد از ابر فرو بارم چون خشم رخ افروزد در صاعقه آویزم ای سایه ! سحرخیزان دلواپس خورشیدند زندان شب یلدا بگشایم و بگریزم هوشنگ ابتهاج بسیار زیبا[لبخند][گل] خب نوکش چرا میزنه بیرون؟

سیاوش

خیلی وقتا اتفاقی وبلاگای عجیب غریب میبینم و البته بی توجه به نوشته ها اونایی که قدیمی هستن برام محترم ن نه اینکه جدیدا نباشن اما حسم نسبت ب قدیمیا خوبه و همش یه سوال پیش میاد ..چرا ادامه ندادی ؟ این چیزا رو که میبینم برا یه روز خودم نگران میشم ..

خلوت گزیده!

یاد باد آن روزگاران یاد باد... الان 3 سال و 9 ماه و 13 روزه که ننوشتی کاش وقت می کردی و مثل قدیما می نوشتی[ناراحت] امشب به یاد اون روزهای خوش که تا ساعت ها می نشستم نوشته هاتو با ذوق می خوندم ،تا این وقت شب بیدارم و بازم میخونم .هنوزم برام تازه و دلنشین و روح بخشه[گل]

خلوت گزیده

با تاخیر زادروزتان خجسته[گل]

Whoops, looks like something went wrong.